Parafia p.w. Matki Boskiej Królowej Polski w Drwini to społeczność licząca ok. 1200 wiernych – mieszkańców trzech wsi: Drwini, Woli Drwińskiej oraz Zielonej położonych na terenie gminy Drwinia w powiecie bocheńskim, w województwie małopolskim.

Dane parafii:

Proboszcz:ks. mgr Mariusz Gródek
Patroni:Matka Boska Królowa Polski, Św. Stanisław Kostka, Bł. Karolina Kózka
Dekanat:Uście Solne
Diecezja:tarnowska
Kancelaria czynna:
po każdej mszy św.

W skrócie:

Kościół parafialny wybudowano w latach 1979 – 1990 wg projektu Prota Komornickiego. Kamień węgielny poświęcił i wmurował 26.04.1981 roku bp Jerzy Ablewicz. Budowę zwieńczono poświęceniem kościoła, którego dokonał 25.03.1990 roku bp Piotr Bednarczyk.

Ścianę ołtarzową projektowała i wykonała Bogdana Ligęza-Drwal, witraże zaprojektował i wykonał Józef Furdyna. Obrazy św. Józefa wykonał Rafał Mruszczak. Jezusa Miłosiernego malował Władysław Podrazie.

Z parafii pochodzą: ks. Łukasz Kaźmirek i ks. Grzegorz Banaś, a także siostry zakonne: siostra Katarzyna Danuta Kordeusz, siostra Tymoteusza Teresa Machaj, siostra Celestyna Józefa Przybysz*.